Jdi na obsah Jdi na menu
 


O projektu Malý Pip

Malý Pip je dětský kroužek pro děti od 4 do cca 7 let.

Místo konání: Plzeň - Bílá Hora (více v sekci Organizační detaily)

Hlavní zaměření: příroda, koně, psi, angličtina - to vše v jednom.

 p1280142_resize.jpg

Výpravy malých Pipů probíhají v přírodě, s hudbou (zpěv, rytmika, kytara) a  angličtinou, za neustálého doprovodu zvířecích učitelů (ať již psů či koní dle konkrétního programu). Využíváme lesy a louky jako nápadité dětské hřiště. V případě velké nepřízně počasí využití vlastního bytu (100m², boulder, plně vybavený dětský pokoj). Při pobytech venku v případě potřeby doprovodné vozidlo – možnost akutního schování v ojedinělých případech, zajištění mobilního zázemí.


Koně – vytváření vztahu, který je založený na respektu a důvěře, péče o koně, společné procházky, jízda na koni, budování vlastního uvědomění bezpečnosti a zodpovědnosti a s tím související porozumění řeči těla koní.

Psi – vstřícní, přátelští, hraví, vychovaní v dětském prostředí. Společné dovádění, učení vzájemnému respektu, ohleduplnosti, řeč těla psů s důrazem na vlastní bezpečnost.

Chlapská záležitost – samozřejmě i pro pipovské holčičky – zručnost, obratnost, dobrodružství (stavění prolézačky z lan, lanové houpačky, celt proti dešti, překonávání potoka, práce s ohněm)  a mnohem více s Kméčou, základní bezpečnost, umění pomoci, malý zálesák.

Hudba - úžasný společník při všem. Písničky, melodie, rytmus, ale i vnímání zvuků přírody, vibrací.

Angličtina – vždy při tom – nenásilně, hravě, názorně, funkčně. Děti se učí nejenom jednotlivá slovíčka, ale i rozumět povelům v cizím jazyce a učí se základním praktickým okruhům – např. situace, když se ztratí.

A spoustu nového – aneb možná nás provede hajný, ptačí štěbetání s ornitologem, dobrodružství na hasičárně, malý vodák – sjezd Berounky, návštěva na farmě a další.