Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Filosofie aneb kdo jsme

Ryzost, čistota, harmonie, dokonalost, jednoduchost ...

... pojmy, které charakterizují jak zvířecí, tak i dětský svět. Světy, které dávají našemu životu smysl. V souladu s přírodou kolem nás vstupujeme do nekonečného kaleidoskopu nádherných obrazů a stavů. Nemusíme je vytvářet, stačí je vidět a žít.

 

img_6282_resize.jpg

Dlouho jsme tápali, jak ve výchově najít tu nejlepší cestu. Jak nejlépe porozumět a stát se součástí – v našem případě nejdříve koňského - světa. Hledali jsme, studovali, sbírali informace od jiných – nakonec nás ale nejvíce naučili a učí koně sami. Jsou zrcadlem našich pocitů, nálad, rozpoložení, úmyslů. Učí nás poznávat sami sebe, vedou nás k vzájemnému respektu, bez kterého to prostě nejde a zároveň je tento vztah podmíněn čistou důvěrou. Učí nás žít přítomným okamžikem, být jednoznační, čitelní, přímočaří, bez přetvářky, předsudků a povrchnosti. Učí nás vidět, vnímat, přemýšlet, cítit.

dsc07757_resize.jpg 

Zázračný dětský svět je v tomto ohledu velice podobný. Jsme vděční, že v něm své děti můžeme doprovázet a připadá nám jednoduše božský. Každý den se učíme, abychom byli lepšími nejenom rodiči, ale také lidmi. Ti malí učitelé nám denně umožňují nahlédnout a prožívat svůj dokonalý a ryzí svět, plný fantazie, radosti, objevování a lásky.